Piezo Burun Estetiği

Kemik kesme ve biçimlendirme teknikleri arasında an itibarıyla en popüler uygulamalardan bir tanesidir ve rinoplasti ile birlikte bu tekniklerin başını çekiyor diyebiliriz. Piezo burun estetiği, 1980’li yıllarda keşfedilmiş ve cerrahlar tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Bu müdahale yöntemindeki asıl amaç, 3 boyutlu ses titreşimlerini kullanarak kemiklere müdahale edebilmektir ve amacını en iyi şekilde yerine getiren bir operasyon olduğunu da belirtmekte fayda var. Bu operasyonu gerçekleştiren çok sayıda cerrah var ve her geçen gün uzmanların sayısı da artıyor. Kliniklerin yeterliliğine baktığımızda birçok kliniğin de bu operasyon için kişilere hizmet verdiğini görebiliyoruz. Burun estetiğinden korkan ve acı çekmek istemeyen birçok hasta öncelikli olarak bu yöntemi tercih ediyor. Diğer burun estetiği operasyonlarına nazaran çok sayıda avantaj sunuyor ve uygulanması da çok daha kolaydır. Başarılı bir operasyon ile birlikte hayal ettiğiniz burun yapısına kavuşmak çok da zor olmayacaktır ve iyi bir cerrah seçimi ile birlikte sağlığınıza kavuşacaksınız.

Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu uygulamanın birçok avantajı bulunuyor. Piezo burun estetiği avantajlarına hep birlikte göz atalım istiyoruz…

  • Morluk ve şişlikler, diğer operasyon türlerine nazaran daha azdır ve daha kısa sürede yok olacaktır.
  • Kesi işlemleri istenilen hat üzerinden daha kolay bir şekilde yapılabiliyor ve bu sayede burna şekil vermek de daha basit bir hal alıyor.
  • İyileşme süreci çok daha hızlıdır ve bu süre zarfında oluşabilecek risk ve yan etkiler de diğer operasyonlara nazaran daha azdır.

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili hastaların duyduğu en büyük endişelerden bir tanesi hiç şüphesiz göz altı ve çevresinde oluşan morluklar ve beraberinde gelen şişliklerdir. Burun bölgesine uygulanan baskı ve yapılan operasyon nedeniyle bu tür sorunların meydana gelmesi gayet normal bir durum ancak piezo burun estetiği operasyonu ile birlikte bu durum az da olsa ortadan kalkıyor. Az önce de ifade ettiğimiz gibi morluk ve şişlikler operasyon sonrası çok daha belirgin olmayan bir halde karşınıza çıkacaktır. Bu operasyon ile birlikte endişelerinizden de kurtulacak ve görsel anlamda da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Morluk Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Yumuşak doku ile birlikte damarlar da bu operasyonda herhangi bir şekilde zarar görmüyor. Bu detay, morluk ve şişlik oluşumunun bir nebze de olsa önüne geçmeyi sağlıyor. Az da olsa oluşan morluklar görsel olarak hastayı rahatsız etmeyecektir ve yazımızın başından bu yana bahsettiğimiz gibi operasyonun en büyük artılarından bir tanesi de budur. Uygulanan baskı ve ilgili bölgede uzun süre çalışılması muhakkak ki hafif morlukları beraberinde getirecektir ancak bu sorun teşkil edecek bir boyuta ulaşmıyor.

Neden Piezo Burun Estetiği?

Rinoplasti ile en çok kıyaslanan operasyon modellerinden bir tanesi olan piezo burun estetiği, sunduğu avantajlar nedeniyle hem hastalar hem de cerrahlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi burna daha kolay şekil verilebiliyor olmasıdır. Rinoplastide yapılacak en küçük hatada ne yazık ki müdahale etmek çok daha zor oluyor ancak piezo uygulamasında müdahale işlemi çok daha kolay bir hal alıyor. Operasyon öncesi ameliyat sonrasında nasıl bir burun şeklinde sahip olacağınız da bilgisayar yardımı ile sizlere sunulacaktır. Aklınıza takılan soru işaretlerini hekim ile paylaşmanızda fayda var çünkü bu tür operasyonlarda fiziksel hazırlık ile birlikte zihinsel hazırlık da büyük bir önem taşıyor.

piezzo-burun-estetiği

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH