Revizyon Burun Estetiği

Revizyon burun estetiği, daha önce estetik operasyonu geçiren fakat istediği sonucu elde edemeyen ya da hatalı operasyon nedeniyle sorun yaşayan hastalar için uygulanan yöntemler bütünü olarak karşımıza çıkıyor. Bu operasyon ile birlikte başarısız burun estetiği operasyonlarının ortaya koyduğu olumsuz sonuçlar ortadan kaldırılır ve görsel bütünlük sorunsuz bir şekilde sağlanır. Ameliyatlı müdahale yöntemlerinin yanı sıra ameliyatsız müdahale yöntemleri de mevcuttur ve bu yöntemlerin belirlenmesi için birtakım tetkiklerin yapılması gerekiyor. bu konuda doktorunuz gerekli detayları sizinle paylaşacaktır. Revizyon burun estetiği operasyonu, hastaların burun estetiği operasyonuna olan ön yargılarını da kırmayı başarıyor. Operasyon sonucunda istediği görüntüye kavuşamayan hastaların bir şansı daha var ve revizyon ile birlikte bu şansı kusursuz bir şekilde kullanma fırsatına sahiptirler. Revizyon burun estetiği konusunda hizmet veren çok sayıda cerrah olduğunu da belirtmek gerekiyor ve klinikler de bu konuda aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Beklentilerinize yanıt verecek bu operasyon ile birlikte burun estetiği konusunda yaşadığınız sorunlardan kısa sürede kurtulabiliyorsunuz.

Operasyon Kimler için Uygundur?

Genel sağlık sorunu bulunmayan ve daha önce operasyon geçirmiş ancak bu operasyondan istediği sonucu elde edememiş olan kadın ve erkekler için bu operasyonun uygun olduğunu belirtmek gerekiyor.

Revizyon Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?

Burun köprüsünde mevcut olan kemiğin ya da kıkırdağın alınmasının yanı sıra kompleks revizyonuna kadar geniş bir yelpazede çalışma ortaya konulabiliyor. Çok fazla doku alımı yapılmış ve deformasyona uğramış burunlar için de bu operasyon sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Operasyonun başarı durumu, doku kabı ve yara izine bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Uzman bir cerrah tarafından gerçekleştirildiği takdirde başarı oranının çok daha yüksek olacağını da ifade etmek gerekiyor. Revizyon burun estetiği, kurtarıcı bir kimliğe sahiptir ve burun estetiği olan hastaların büyük bir kısmı ikinci müdahale olarak bu operasyon için doktorların kapısını çalıyor.

Operasyon Ne Kadar Sürüyor?

Genel anestezi uygulaması ile birlikte hastanın herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissetmeyeceğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte operasyon süresi hakkında net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değil ancak ortalama 1.5 ila 3 saat gibi bir süreç karşımıza çıkıyor. Yine burun estetiği operasyonu öncesi olduğu gibi bu operasyon öncesinde de dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır ve bu detayları da doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Zor bir operasyon değildir ve az önce de bahsettiğimiz gibi anestezi destekli olduğu için herhangi bir şey hissetmeyeceksiniz. Başarılı bir uygulama sonrası burun yapısındaki sorunlar giderilecek ve daha sağlıklı bir buruna sahip olacaksınız. Bu operasyon öncesi de birtakım tetkikler yapılıyor ve burundaki sorun daha net bir şekilde ortaya konularak revizyon için müdahale alternatifleri belirleniyor.

Operasyon Sonrası Dönem

Revizyon burun estetiği sonrası burun bölgesinin çok iyi korunması gerekiyor ve sıvı tüketimi için de yine burun estetiği operasyonunda olduğu gibi 6 saatlik bir bekleme süresine ihtiyacınız olacaktır. Operasyon sonrası sıcak ve soğuk teması konusunda da hassas davranmanızda fayda var çünkü burun yapısal olarak daha zayıf bir hale geliyor ve iyileşme süreci boyunca da birçok etkenden uzak tutulması ve korunması gerekiyor. Doktorunuz tavsiyede bulunmadığı takdirde herhangi bir şekilde ilaç kullanmamanızda fayda vardır. Yine burun estetiği operasyonu sonrası olduğu gibi revizyon sonrası da sigara ve alkol tüketiminin terk edilmesi gerekecektir.

revizyon-burun-estetiği

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH