Yüz Germe

Yüzümüz yaşlandıkça cildimizde oluşan kırışıklıklar dışında doku sarkmaları, doğal oluklarda daha belirginleşme ve yağlı dokularda hacim kayıpları görülür. Orta yaştan sonra özellikle zigoma denilen elmacık kemikleri bölgesindeki doku hacim kaybına uğrar aşağı doğru yer değiştirir ve yanak dudak hattı belirginleşir. Bu görünümü düzeltmek daha genç ve güzel bir görünüm sağlar. Bu görünümü elde etmek için yağ enjeksiyonları kullanılabildiği gibi alın germe ve kaş kaldırma sırasında yapılan saç içi kesilerden endoskopla girerek zigoma bölgesinden aşağı sarkmış dokular yukarıya doğru yönlendirilip, bu bölgedeki hacim kaybı, sarkma ve belirginleşen oluklar düzeltilebilir.

Bu yaklaşımla doğal ve güzel görünüm kolaylıkla elde edilebilir. Orta yüz bölgesine uygulanan bu işlem aynı anda göz kapağı cerrahisi yapılırsa alından değil göz kapağı cerrahisi için yapılan kesilerden de gerçekleştirilebilir. Bu işlemler yeni ve oldukça tatminkar sonuçlar verdiğinden çok tercih edilir olmuşlardır. İşlem sırasında dolgu ve yağ enjeksiyonları da ek olarak yapılabilir.

Cerrahinin dezavantajlarından biri elmacık kemiklerinden yanak bölgesine ulaşırken yüz sinirlerine çok yakın çalışılıyor olması ve dolayısı ile alın ve göz bölgesinde oluşabilecek geçici ve çok nadiren kalıcı alın ve göz kapağı hareketlerindeki kısıtlılıktır. Ancak dikkatli ve anatomiye özen göstererek yapılan bir çalışma ile genelde gözlenmez. İkinci dezavantaj yanak ve elmacık kemikleri bölgesinde oluşan ödemin (şişliklerin), uzun sürede geçmesidir.

yuz-germe

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH